Daňové priznanie môžete podať z domu. Komunikujte s finančnou správou elektronicky

NETKY.SK • 10 Marec 2021, 09:51 • 2 min
Daňové priznanie môžete podať z domu. Komunikujte s finančnou správou elektronicky

SLOVENSKO - Do podania daňového priznania zostávajú už len tri týždne. Daňové priznanie možno podať aj z domu.

slovakia

left justify in out

Komunikovať s finančnou správou elektronicky už dnes môže ktokoľvek. Okrem toho, že ušetrí  čas klientom aj administratívnym pracovníkom. Počas momentálneho zákazu vychádzania sa daňovníci  môžu vyhnúť lokalitám s väčším počtom ľudí. 

 

img

 

Súvisiaci článok: Podajte daňové priznanie z nehnuteľnosti online, dá sa to úplne jednoducho


Finančná správa prijme ročne viac ako 1,2 milióna daňových priznaní. Väčšinu z nich, 750 tisíc, podávajú elektronicky fyzické a právnické osoby. "Stále je však takmer pol milióna osôb bez povinnej elektronickej komunikácie, ktoré stále podávajú daňové priznanie k dani z príjmov v papierovej forme," upozornila hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.


Minulý rok stúpol počet elektronicky podaných daňových priznaní o vyše päť percent. Elektronickú komunikáciu môže využívať ktokoľvek. Potrebné je sa registrovať na portáli finančnej správy.

 

img

 

Mohlo by vás zaujímať: Daňové priznanie k dani z príjmov treba podať do konca marca, daňovníci si môžu lehotu predĺžiť

 

"K registrácii potrebujete elektronický občiansky preukaz s čipom, resp. kvalifikovaný elektronický podpis," tvrdí Rybanská. Fyzické osoby môžu využiť aj možnosť uzavrieť s daňovým úradom tzv. dohodu o elektronickom doručovaní.
 

Podobný článok: Nestihli ste dopadať daňové priznanie k nehnuteľnosti? Žiadna pokuta vám nehrozí!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies