V Handlovej sa pri pomoci po záplavách vystriedalo takmer 700 vojakov

NETKY.SK • 19 August 2010, 12:19 • 2 min
V Handlovej sa pri pomoci po záplavách vystriedalo takmer 700 vojakov

V Handlovej sa pri pomoci po záplavách vystriedalo takmer 700 vojakov - Slovensko Pri odstraňovaní následkov ničivej prívalovej vlny sa od nedele 15. augusta v Handlovej vystriedalo 698 vojakov.

slovakia

left justify in out

Pri odstraňovaní následkov ničivej prívalovej vlny sa od nedele 15. augusta v Handlovej vystriedalo 698 vojakov.
      Nasadení vojaci sa striedajú po 12 hodinách. Aj dnes pomáha pri čistení ulíc a zaplavených priestorov 123 príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR s potrebnou technikou. Úlohou vojakov je aj uvoľnenie a odstránenie naplavených prekážok v koryte potoka Handlovka, ktoré bránia plynulému toku vody.
      V Handlovej je takmer v nepretržitej prevádzke vojenská uvoľňovacia a ženijná technika, ako sú uvoľňovacie automobily so žeriavom, kolesové nakladače a automobilové kolesové rýpadlá. Vojaci odstraňujú naplavené drevo aj pomocou motorových píl.
      Vojaci zasahovali v Handlovej už v nedeľu, keď bolo nasadených prvých 23 vojakov a civilných zamestnancov rezortu obrany so ženijnými mechanizmami na čistenie toku, aby voda mohla plynulo odtekať. O ochranu majetku občanov sa postaralo 48 príslušníkov Vojenskej polície, ktorí monitorovali mesto do pondelka rána s cieľom zabrániť možnému rabovaniu evakuovaných domov. Úplne odtrhnutý zostal aj dolný koniec Handlovej, kde voda strhla dve lávky a prístupový most. Na základe požiadavky primátora Handlovej vojaci v utorok (17.8.) večer postavili dočasné premostenie pomocou mostného tanku.
      Na pomoc civilným zložkám je v súvislosti s povodňami aj tento týždeň v pohotovosti na nasadenie viac ako 600 vojakov s takmer 60 kusmi ženijnej, prepravnej a uvoľňovacej techniky. Ozbrojené sily SR v súvislosti so škodami po povodniach prijali opatrenia na zabezpečenie možného zásahu na celom území Slovenska.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies