Stellantis rozšíri rad hybridných vozidiel, aby uspokojil rastúci dopyt

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 16:20 • 2 min
Stellantis rozšíri rad hybridných vozidiel, aby uspokojil rastúci dopyt

PARÍŽ - Nadnárodná automobilová skupina Stellantis v utorok oznámila, že do roku 2026 rozšíri svoj rad cenovo dostupných hybridných vozidiel v Európe na 36 modelov. Cieľom je uspokojiť rastúci dopyt po tomto type motora, ktorý je alternatívou k autám s benzínovým pohonom aj k elektrickým vozidlám.

slovakia

left justify in out

Skupina, ktorá vznikla v roku 2021 spojením francúzskej automobilky PSA Peugeot Citroën a taliansko-amerického výrobcu Fiat a Chrysler, vo vyhlásení uviedla, že deväť z jej 14 značiek vrátane Fiat, Peugeot, Jeep a Alfa Romeo tento rok ponúkne 30 hybridných modelov. V priebehu nasledujúcich dvoch rokov pridá ďalších šesť hybridov.

Spoločnosť Stellantis pritom neinformovala, koľko hybridných modelov už predáva. Uviedla len, že reaguje na rýchly nárast objednávok na hybridy v Európe. Dodala, že predaj tohto typu jej vozidiel na kontinente vzrástol za prvých šesť mesiacov roka o 41 %.

V júni skupina oznámila, že predaj jej elektrických vozidiel bol od začiatku roka 2024 stabilný, a to aj napriek miernemu globálnemu dopytu.

Spoločnosť Stellantis spresnila, že sa zameriava na predaj tzv. "mild hybridných" vozidiel, teda vozidiel, ktoré sa nenabíjajú zo zástrčky. Používajú pritom 48-voltovú nízkonapäťovú batériu, dvojspojkovú robotickú prevodovku a zosilnený systém rekuperácie brzdnej energie.

"Keď porovnáte tento systém s vysokonapäťovým hybridom, má veľmi podobnú produkciu oxidu uhličitého (CO2) pri nižších nákladoch pre zákazníka," povedal Christian Müller, senior viceprezident pre pohonné systémy Stellantisu s odkazom na emisie CO2. "Náš systém je rovnako dobrý ako ostatné, ale má o niečo lepšiu cenu," dodal.

Cenovo dostupná hybridná technológia Stellantisu umožňuje dojazd jeden kilometer v čisto elektrickom režime v porovnaní s približne 80 kilometrami v prípade koncernovej plug-in hybridnej technológie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Reuters, Foto: Stellantis Media
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies