Ukrajinská polícia eviduje už skoro 100.000 ruských vojnových zločinov

NETKY.SK • 11 Október 2023, 08:30 • 2 min
Ukrajinská polícia eviduje už skoro 100.000 ruských vojnových zločinov

KYJEV - Ukrajinská polícia zdokumentovala už takmer 100.000 vojnových zločinov, ktoré na Ukrajine spáchali ruské invázne sily. Oznámil to v utorok policajný šéf Ivan Vychivskyj, informuje agentúra TASR podľa správy denníka The Guardian.

slovakia

left justify in out

Vychivskyj v rozhovore pre agentúru Interfax-Ukrajina uviedol, že zozbierané dôkazy budú základom pre budúce úsilie o trestné stíhanie páchateľov týchto zločinov.

"Materiály o raketových útokoch, zločinoch spáchaných ruskou armádou na znovuzískaných územiach, ako násilie, mučenie, znásilňovanie," povedal o povahe dôkazov. "V drvivej väčšine (prípadov) ich zdokumentujeme, vyšetríme a odovzdáme SBU (ukrajinskej bezpečnostnej službe), pretože (ďalej) je to v ich kompetencii," dodal.

Vychivskyj uviedol, že ukrajinská polícia dosiaľ zozbierala dôkazy o 96.500 vojnových zločinoch. "Zločiny spáchané Ruskou federáciou, najmä ostreľovanie našej kritickej infraštruktúry, sú genocídou ukrajinského ľudu," povedal. "Smerujeme k zdokumentovaniu všetkých týchto skutočností s cieľom dosiahnuť na medzinárodnom súde uznanie zločinov Ruskej federácie ako genocídy," dodal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR / The Guardian Foto: TASR / AP
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies