V blízkosti Atén sa rozhorel rozsiahly lesný požiar

NETKY.SK • 25 Júl 2019, 09:53 • 2 min
V blízkosti Atén sa rozhorel rozsiahly lesný požiar

ATÉNY - V nasadení je viac ako 170 hasičov, ktorí pracujú na likvidácii veľkého požiaru v blízkosti gréckeho hlavného mesta Atény.

slovakia

left justify in out

Desiatky hasičov zasahovalo v stredu neďaleko gréckej metropoly Atény proti rozsiahlemu požiaru porastov, ktorý si vyžiadal evakuáciu dvoch mníchov malého kláštora, zatiaľ však neohrozil žiadne obytné domy.

 

img

 

Požiar vypukol v priebehu dňa pri dedine Asopia, ležiacej približne 40 kilometrov severozápadne od Atén, pričom zasiahol lesné a poľnohospodárske pozemky a k jeho šíreniu prispieval silný vietor a sucho. Príčinu vzniku zisťujú vyšetrovatelia. Pri hasení pomáhalo 15 cisternových vrtuľníkov a iných lietadiel, ako aj desiatky vozidiel.

 

img

 

Požiare porastov sú v Grécku počas horúcich a suchých letných mesiacov bežné. Pred rokom zahynulo 102 ľudí, keď takáto katastrofa postihla prímorské stredisko v okolí Atén.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies