Ples v opere pokračuje v ambícii pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnením

NETKY.SK • 4 Január 2019, 16:59 • 2 min
Ples v opere pokračuje v ambícii pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnením

BRATISLAVA - Ples v opere každoročne otvára slovenskú plesovú sezónu, 19. ročník tohto dobročinného podujatia sa uskutoční už 12. januára v historickej budove Slovenského národného divadla. Privíta opäť významných hostí nielen z oblasti kultúry a spoločenského života, ale aj športu, vedy, medicíny či hospodárstva.

slovakia

left justify in out

Svojou účasťou opäť podporia dobročinný zámer tohto významného charitatívneho podujatia, ktorým je aj v tomto roku inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením, a pomôžu tak rozšíriť program Škola inkluzionistov na ďalšie školy v rámci Slovenska. Informovala PR manažérka plesu Šema Satkeová.

 

Dobročinný Ples v opere už desať rokov pomáha riešiť zásadné celospoločenské problémy. Vďaka štedrosti hostí sa za toto obdobie podarilo vyzbierať takmer 2 milióny eur, ktoré v plnej výške putovali na podporu projektov podieľajúcich sa na riešení zásadných nedostatkov.

 

"Každoročne privítame na Plese v opere 300 párov významných hostí a vďaka nim sa nám podarilo v minulom roku podporiť inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením rekordnou sumou vyše štvrť milióna eur. Mnohí hostia totiž prispievajú niekoľkonásobne vyššou sumou, ako je stanovený základný príspevok na dobročinný zámer Plesu v opere," upresňuje Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

 

Pomoc hostí tak za uplynulých 10 rokov umožnila vznik a prevádzku troch centier včasnej intervencie a zakúpenie prístrojov i vybavenia pre Detské kardiocentrum. Pomohla šiestim perinatologickým centrám, štyrom detským klinikám anestéziológie a intenzívnej medicíny. Umožnila tiež prispieť na kultúrne podujatia pre zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov.

 

 

V tomto roku mohol vďaka výťažku z 18. ročníka dobročinného Plesu v opere vzniknúť program Škola inkluzionistov, ktorý významne prispieva k lepším a širším možnostiam vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením na Slovensku.

 

„Som veľmi vďačná organizátorom, že podporia inkluzívne vzdelávanie. Sama to vnímam na sebe, ale aj na školských besedách, že ľudia so zdravotným hendikepom majú naozaj problémy na školách alebo sa do nich často ani nedostanú," uviedla úspešná slovenská paralympionička Veronika Vadovičová.

 

"Práve podujatie, akým je Ples v opere, a medializácia s ním spojená má veľký celospoločenský význam. Som rád, že médiá sa nevenujú len téme plesu, ale aj inkluzívnemu vzdelávaniu, čo môže veľmi pomôcť tomu, aby verejnosť túto tému vnímala inak, začala si uvedomovať jej dôležitosť a predovšetkým fakt, že je potrebné inklúziu na školách podporovať," doplnil Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenka.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies