Uhádnete, aká je minimálna mzda vo Venezuele? Maduro ju teraz zvyšuje o 300 percent

NETKY.SK • 15 Január 2019, 08:57 • 2 min
Uhádnete, aká je minimálna mzda vo Venezuele? Maduro ju teraz zvyšuje o 300 percent

CARACAS - Venezuelský prezident Nicolás Maduro opäť zvýšil minimálnu mzdu z dôvodu pretrvávajúcej hyperinflácie, ktorej čelí jeho krajina.

slovakia

left justify in out

Maduro predstavil svoje ekonomické plány v pondelok na začiatku svojho sporného druhého funkčného obdobia. Minimálna mzda podľa nich v krajine stúpne o 300 percent, čím dosiahne mesačne zhruba 6,5 dolára (5,6 eura). Tento krok prijala jeho vláda v posledných dvoch rokoch už viackrát. Staronový venezuelský líder chce tiež významne posilniť produkciu ropy.

 


Hoci je Venezuela bohatá na ropu, čelí historickej kríze. Obyvatelia zápasia s nedostatkom základných potravín a liekov a hromadne utekajú do zahraničia. Maduro sa z tohto dôvodu dostal pod silný tlak opozičných politikov i zahraničných lídrov, ktorí ho vyzývajú, aby sa vzdal moci a prinavrátil Venezuelu na cestu demokracie.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies