Ruskí atléti vraj splnili podmienky, ale štartovať môžu iba pod neutrálnou vlajkou

NETKY.SK • 22 Január 2019, 09:29 • 2 min
Ruskí atléti vraj splnili podmienky, ale štartovať môžu iba pod neutrálnou vlajkou

Monako - Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) umožnila v pondelok 42 ruským športovcom štartovať v roku 2019 pod neutrálnou vlajkou. V skupine, ktorá sa vďaka tomu smie zúčastniť aj na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe (27. septembra - 6. októbra), figuruje tiež dvojnásobná svetová šampiónka v skoku do výšky Marija Lasickiené aj víťaz MS 2015 v behu na 110 m cez prekážky Sergej Šubenkov.

slovakia

left justify in out

Rusi sa mohli o štatút neutrálnych športovcov uchádzať od decembra, keď IAAF nezrušila suspendáciu tamojšej atletickej federácie (RUSAF). Dištanc trvá pre škandál zo štátom podporovaného dopingu od roku 2015. Informovala o tom agentúra DPA.

 

"Revízna komisia IAAF potvrdila, že všetkých 42 žiadostí ruských pretekárov splnilo podmienky na udelenie výnimky a môžu v sezóne 2019 štartovať pod neutrálnou vlajkou. IAAF sa snaží v podobných prípadoch postupovať čo najrýchlejšie, aby umožnila čistým športovcom stihnúť sezónu," citovala stanovisko IAAF agentúra AFP.

 

Rozhodnutie neovplyvnila ani najnovšia kauza v súvislosti s aférou. Rusi nestihli do stanoveného termínu 31. decembra umožniť prístup inšpektorom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) k dátam v moskovskom laboratóriu.

 

To bola jedna z podmienok opätovného začlenenia Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA) do medzinárodných štruktúr. Vyšetrovatelia WADA sa napokon s dvojtýždňovým oneskorením dostali k informáciám, napriek tomu hrozia Rusom nové sankcie za nedodržanie termínu. Verdikt sa očakáva vo štvrtok.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies