Trúdí homogenát je na Slovensku málo známy pojem

NETKY.SK • 4 Január 2019, 14:24 • 2 min
Trúdí homogenát je na Slovensku málo známy pojem

HUMENNÉ - Trúdí homogenát, resp. mlieko, je na Slovensku zatiaľ málo známy pojem. Ide o produkt, ktorý sa vyrába z včelích lariev. Jeho príbeh začal písať v Rumunsku Nicolae Iliescu, známy včelár, ktorý sa zaujímal o účinky včelích produktov na ľudské zdravie, a navyše sa potreboval zbavovať trúdích lariev zo svojich úľov.

slovakia

left justify in out

Nicolae choval pomerne veľa hydiny, tak začal odpad z úľov hádzať cez plot. Po krátkom čase prišiel na to, že susedova hydina narástla a zmohutnela.

Prišlo sa na to, že tento tzv. túdí homogenát obsahuje obrovské množstvo hormónov a tiež vitamín B. Dokonca ako jediný včelí produkt obsahuje aj vitamín B12.

 

img

 

Objav vedcov natoľko prekvapil, že v 80. rokoch minulého storočia vyvinuli z tohto produktu prvý farmaceutický liek v Rumunsku. Neskôr sa to rozšírilo aj do Ruska a na Ukrajinu.

 

Apikonzultantka Iveta Krajňáková uviedla, že "trúdí homogenát sa najviac používa pri rôznych chorobách únavy, depresie, stresu, vyčerpanosti, ale aj na potenciu či neplodnosť, rast či vývinové poruchy detí."

 

Osvedčil sa podľa nej aj u žien v klimaktériu, ktoré zo včelích produktov siahali doteraz hlavne po materskej kašičke. Ako ďalej uviedla, je vhodný aj na štítnu žľazu, žalúdočné problémy, kožné ochorenie, imunitu či prostatu.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies