Tejto vysokej škole sa radšej vyhnite. Ministerstvo chce ukončiť jej činnosť!

NETKY.SK • 31 Máj 2021, 14:16 • 2 min
Tejto vysokej škole sa radšej vyhnite. Ministerstvo chce ukončiť jej činnosť!

BRATISLAVA – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR navrhuje odňať štátny súhlas na pôsobenie súkromnej Stredoeurópskej vysokej škole (SEVŠ) v Skalici.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z návrhu, ktorý do medzirezortného pripomienkového konania predložil dnes šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS). Konanie sa ukončí 11. júna.

 

Pochybenia pri online výučbe

Dôvodom je, že pri overení priebehu štúdia v akademickom roku 2020/2021 neposkytla SEVŠ požadované študijné plány ani rozvrhy s uvedením personálneho zabezpečenia výučby.

Vysoká škola poskytla ministerstvu od marca do apríla 2021 počas dištančnej online výučby celkovo 14 prístupov k 12 predmetom študijných programov.

 

„Pri absencii zaslania požadovaných rozvrhov a študijných plánov, a na základe informácii poskytnutých vysokou školou nebolo možné určiť formu štúdia, semester štúdia a pri siedmich prístupoch ani určiť študijný program,“ zhodnotilo ministerstvo.

 

Škola nepreukázala riadny priebeh výučby

Doplnilo, že do online dištančnej výučby (11 sledovaných prístupov) sa celkovo zapojili štyria vysokoškolskí učitelia a 17 študenti. Rezort tak konštatoval, že vysoká škola nepreukázala riadny priebeh výučbového procesu.

Ministerstvo tiež upozornilo, že škola nemá ani zverejnené úplné a aktuálne znenie vnútorných predpisov, napríklad študijný poriadok, zásady výberového konania na obsadzovanie pracovných miest, pracovný poriadok či organizačný poriadok súkromnej vysokej školy.

 

Škola nezverejnila ani svoj Harmonogram akademického roka 2019/2020 ani 2020/2021. „Vysoká škola rovnako nebola schopná preukázať uskutočňovanie študijných programov v akademických rokoch 2018/2019 a 2019/2020,“ priblížil rezort.

Podľa zverejneného materiálu ministerstva školstva, súkromná škola neaktualizovala údaje v registri zamestnancov vysokých škôl ani v centrálnom registri študentov.

 

Tiež neuložila svoje výročné správy o hospodárení do verejnej časti registra účtovných závierok za roky 2018 a 2019. Štátny súhlas bol Stredoeurópskej vysokej škole udelený v novembri 2005.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies