Ferraty na Skalke pri Kremnici otvoria už začiatkom júna

NETKY.SK • 30 Máj 2023, 20:00 • 2 min
Ferraty na Skalke pri Kremnici otvoria už začiatkom júna

KREMNICA - Via ferraty na Skalke pri Kremnici budú pre verejnosť opätovne otvorené od 1. júna. Začiatku letnej sezóny predchádzala periodická ročná prehliadka Via ferratového sveta aj ferratových trás na hrebeni Kremnických vrchov.

slovakia

left justify in out

Uviedla to riaditeľka Kultúrneho a informačného centra mesta Kremnica Zuzana Tileschová. "Vykonané boli nutné opravy, doplnenia, výmeny poškodených častí, tmelenie a spevnenie kotiev. Zhotoviteľ tiež zabezpečil jednoduchšie činnosti v rámci údržby ako nátery, ošetrenie drevených častí či vyčistenie chodníkov od popadaných stromov," priblížila Tileschová. Ako dodala, v tomto roku na Skalke plánujú skvalitniť aj turistickú infraštruktúru vrátane parkovísk či značenia atrakcií.

 

img

 

Ferraty na Skalke začalo mesto Kremnica budovať v roku 2017, prvé trasy vznikli na hrebeni Kremnických vrchov. V roku 2019 tu pribudol aj približne 80 metrov dlhý visutý most. V roku 2020 samospráva otvorila druhú lokalitu s názvom Via ferratový svet, ktorej súčasťou je okrem viacerých ferratových trás aj presklená vyhliadková lávka. Samospráva pripomína, že povinnou výbavou pre vstup na ferraty je ferratový set, požičať si ho je možné i priamo na Skalke. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies