PS sa poďakovalo všetkým voličom a voličkám. Šimečka: Musíme na tento výsledok nadviazať

NETKY.SK • 10 Jún 2024, 12:05 • 4 min
PS sa poďakovalo všetkým voličom a voličkám. Šimečka: Musíme na tento výsledok nadviazať

BRATISLAVA - Šéf PS Šimečka sa na tlačovej konferencii poďakoval všetkým voličom a voličkám, ktorí im v eurovoľbách odovzdali svoj hlas.

slovakia

left justify in out

"Toto víťazstvo je pre nás veľká motivácia, ale zároveň veľký záväzok do budúcnosti. Uvedomujeme si, ako hnutie, našu zodpovednosť za osud tejto krajiny a budeme podľa toho pracovať, nielen v Európskom parlamente, ale aj v našom parlamente najbližšie 2 roky ako najsilnejšia opozičná strana," povedal Šimečka s tým, že ide o dôležitú vzpruhu a odkaz dovnútra krajiny.

Strana chce v najbližších rokoch čo najviac cestovať po Slovensku a rozprávať sa s ľuďmi o tom, čo ich trápi. Popri tom chce vypracovávať plán na obnovu krajiny. Podľa Šimečku musí teraz strana zabrať ešte viac.

Šéf strany pogratuloval novozvoleným europoslancom. Ide podľa neho o najlepších poslancov, ktorí doteraz zastupovali Slovensko v europarlamente.

Ľudovít Ódor cíti zodpovednosť. Povedal, že PS má cez frakciu v europarlamente veľmi silnú pozíciu a bude prispievať k lepšej budúcnosti Európy. Momentálne prebiehajú rokovania o pozíciách novozvolených poslancov.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: SME, HN, Foto: Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies