Štát neposkytne finančné prostriedky na Národný futbalový štadión

NETKY.SK • 13 Október 2010, 11:14 • 2 min
Štát neposkytne finančné prostriedky na Národný futbalový štadión

Štát neposkytne finančné prostriedky na Národný futbalový štadión

slovakia

left justify in out

Štát neprefinancuje výstavbu Národného futbalového štadióna. Vláda Ivety Radičovej v stredu totiž zrušila uznesenie predchádzajúceho kabinetu Roberta Fica, ktorý na tento účel pre hlavné mesto vyčlenil 69,12 milióna eur. Ako v návrhu odôvodnilo ministerstvo školstva, ďalšie požiadavky mesta v súvislosti s financovaním menia podmienky poskytnutia dotácie a predstavujú ďalšie nároky na štátny rozpočet, čo je v rozpore so znižovaním výdavkovej časti štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch.
      Projekt výstavby Národného futbalového štadióna mal byť podľa expremiéra Fica odštartovaním širšieho procesu "skultúrnenia" futbalových stánkov na Slovensku. Súčasne mal byť aj odpoveďou na širšiu spoločenskú objednávku a opatrením v boji proti účinkom hospodárskej krízy. Nová šéfka kabinetu Iveta Radičová už v auguste avizovala, že vláda peniaze na štadión nedá, pripustila však, že ho Slovensko potrebuje. Poukázala, že finančné zdroje na tento účel sa ale musia hľadať mimo štátneho rozpočtu.
      Ministerstvo ozrejmilo, že poskytnutie dotácie bolo podmienené tým, že Bratislava získa právo zbúrať starý slovanistický štadión. "Táto podmienka doteraz nebola preukázaná a z uvedeného dôvodu nebola uzavretá zmluva medzi ministerstvom a mestom Bratislava o poskytnutí dotácie na výstavbu futbalového štadióna," píše sa v materiáli. Podľa rezortu tiež hlavné mesto požiadalo o navýšenie dotácie o úhradu DPH, keďže tá prekračovala jeho rozpočtové možnosti.
      Okrem toho mesto požadovalo aj zvýšenie dotácie na odkúpenie stavby futbalového štadióna na Tehelnom poli a s ňou súvisiacich práv. Mesto zároveň žiadalo vypustiť svoj záväzok financovať ďalšie vyvolané a nepredvídané náklady spojené s výstavbou futbalového štadióna zo svojho rozpočtu a záväzok, že v tejto súvislosti nebude požadovať ďalšie finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu.


Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona