Sulík radí, ako si hľadať prácu - vraj stačí internet. Krajniak nesúhlasí

NETKY.SK • 7 Október 2021, 17:42 • 2 min
Sulík radí, ako si hľadať prácu - vraj stačí internet. Krajniak nesúhlasí

BRATISLAVA - Minister hospodárstva si myslí, že štát zbytočne platí tisíce úradníkov. Slováci podľa neho vedia písať a čítať a nájsť si tak prácu online.

slovakia

left justify in out

Úrady práce by na Slovensku v budúcnosti mohli zrušiť. Povedal to vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) po štvrtkovom rokovaní vlády. Úlohou štátu totiž podľa neho nie je hľadať ľuďom robotu a platiť na to tisíce úradníkov. Uviedol to ako príklad toho, ako by sa dali šetriť verejné výdavky.

 

img

 

Tému nadhodil v nadväznosti na aktuálne diskusie o rozpočte na rok 2022. Povedal, že ak budú peniaze rozdelené férovo, on bude spokojný. "Dokonca mám takú nádej, že možno už nastal čas, že budeme robiť aj niektoré odvážnejšie rozhodnutia, napríklad, že zrušíme úrady práce," povedal Sulík s tým, že v súčasnosti, keď niekto hľadá prácu, stačí mu do internetového prehliadača naťukať názov portálu s pracovnými ponukami. "Nemyslím si, že musíme zamestnávať 2 000 alebo viac úradníkov, ktorí prácu sprostredkujú. To zvládne každý sám, kto prácu chce," vyjadril sa vicepremiér a dodal, že preto možno nastal čas na takéto odvážne rozhodnutie a ak by bolo na stole, SaS to určite podporí.

 

Čo s tými bez internetu? 

 

Na otázku, čo s tými, ktorí internet nemajú, Sulík odpovedal, že štát by im vytvoril na úradoch práce internetové stanice. "Jeden počítať s pripojením na internet to nie je nejaký veľký peniaz, alebo to môžu byť rovno počítače, ktoré ostanú po úradníkoch," poznamenal Sulík a dodal, že naťukať do počítača adresu webovej stránky by už mal vedieť každý, pretože existuje povinná školská dochádzka, a preto by každý mal vedieť písať a čítať.

 

img

 

Na ďalšiu otázku, či by štát vytvoril svoju internetovú stránku s pracovnými ponukami - keďže jeho ilustračný príklad Profesia.sk je súkromná spoločnosť - zase odpovedal, že v tom zmysel nevidí.

 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Vláda zvyšuje dôchodky. Erik Tomáš to kritizuje

 

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) na sociálnej sieti reagoval, že lepším krokom, ako zrušiť úrady práce, by bolo zrušiť ministerstvo hospodárstva. "Vôbec nepovažujeme za vtipné, keď niekto dehonestuje prácu zamestnancov štátu, ktorí počas pandémie najlepšie zvládali vyplácanie pomoci ľuďom aj podnikateľom a teraz im niekto odkazuje, že sú nadbytoční," dodal. 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies