Minister Raši: Dobrí manažéri ušetria státisíce, ktoré Remišovej nominanti vyhadzovali do vzduchu

NETKY.SK • 15 Marec 2024, 12:15 • 2 min
Minister Raši: Dobrí manažéri ušetria státisíce, ktoré Remišovej nominanti vyhadzovali do vzduchu

BRATISLAVA - Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) ušetrí takmer 200 000 eur ročne iba na notifikačných SMS správach.

slovakia

left justify in out

„Kým nominanti pani Remišovej vyrábali v štátnom IT iba problémy, my sa ich postupne snažíme riešiť. A výsledky prichádzajú. Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby iba jedným správnym rozhodnutím ušetrila mesačne viac ako 15 000 na poplatkoch za notifikačné SMS správy, ktoré daňoví poplatníci platili, keď agentúru viedol Remišovej nominant Pavel Karel,“ uviedol minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

„Chcem sa poďakovať riaditeľovi NASES Ľubomírovi Mindekovi, že hľadá možnosti, ako byť efektívny a proklientský,“ povedal Raši a dodal, že v najbližších týždňoch predstavíme verejnosti ďalšie zlyhania bývalého vedenia tejto agentúry.

O tom, že za Remišovej sa neefektívne vyhadzovali peniaze, svedčí aj úspech nového riaditeľa štátnej IT spoločnosti Slovensko IT Tomáša Olexu, ktorý ako jeden z prvých krokov vo funkcii vyrokoval o polovicu nižšie nájomné za rovnaké priestory, ako platili Remišovej nominanti. Takto štátu za pol roka ušetril 120 000 eur.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MIRRI SR, Foto: SITA / Milan Illík
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies