Šprintér Volko sa neprebojoval na OH: Dostali sa tam pretekári, ktorí figurovali na vymyslených pretekoch

NETKY.SK • 8 Júl 2024, 19:16 • 2 min
Šprintér Volko sa neprebojoval na OH: Dostali sa tam pretekári, ktorí figurovali na vymyslených pretekoch

BRATISLAVA - Elitný slovenský šprintér Ján Volko sa nedostal na olympijské hry do Paríža na stovke a ani na dvojnásobnej vzdialenosti. Podobne ako Daniela Ledecká (400 m prekážok) bol v kvalifikačných rebríčkoch tesne pod čiarou postupu, ani jeden z nich sa neposunul nahor ani po administratívnom sprocesovaní u Svetovej atletiky (WA) a po potvrdzovaní záujmu o štart jednotlivých pretekárov.

slovakia

left justify in out

Volko: Dali sme do toho všetko

Situácia 27-ročného Bratislavčana poriadne sklamala. „K postupu na 200 m mi chýbali dva body v priemere, keďže som získal priemerne 1197 bodov a na postup stačilo 1199 bodov. Toto sklamanie sa naozaj nedá opísať. S celým tímom sme pre to urobili viac ako maximum, dali sme do toho všetko úsilie a snahu. Napriek všetkým problémom, ktoré sme mali, sme ešte zabojovali o solídne výkony, ale ani to nestačilo. Sklamanie je o to väčšie, že sa predo mňa dostali šprintéri, ktorí v tomto roku nemajú tento zabehnutý žiadny čas alebo majú horšie sezónne maximum ako ja, prípadne figurovali na vymyslených pretekoch, ktorým sa nedá veriť. Tak to už je, bohužiaľ,“ uviedol Volko vo videu na svojom instagrame.

Počas posledného júnového víkendu sa mohol Volko posunúť nahor na národnom šampionáte v Banskej Bystrici, no o olympijské hry ho na 200 m napokon obral silný vietor. „Počas celého dňa v nedeľu nefúkal silnejší vietor ako 2,6 m/s do chrbta, iba v mojom behu vo finále bol vietor 3,8 m/s. Za tento silný vietor mi odpočítali 22 bodov. To je naozaj dosť. Aj keby som mal vo finále vietor 2,6 m/s, tak postúpim. Mal by som 1 200 bodov a nemusel by som takto smutne vysvetľovať, čo sa udialo. Pritom päť minút po nás mali ženy vietor plus 1,8. Možno stačilo bežať o päť minút neskôr, možno inak nastaviť štartový výstrel, počkať minútu, ale to už je, bohužiaľ, za nami a nedá sa s tým nič urobiť,“ hovoril sklamaný šprintér.

Pri spomenutom videu účastník OH v Tokiu z leta 2021 na stovke aj dvojstovke smutne napísal: „Smola? Nie, to už nie je ani smola.“twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / SITA, Foto: Sportnet / TASR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies