REPORTÁŽ: Strana Smer nevyslovení dôveru novej vláde. Požaduje okamžité ukončenie celoplošného testovania

NETKY.SK • 28 Apríl 2021, 17:34 • 2 min
REPORTÁŽ: Strana Smer nevyslovení dôveru novej vláde. Požaduje okamžité ukončenie celoplošného testovania

BRATISLAVA - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) predloží do parlamentu vlastný návrh uznesenia, ktorý bude konštatovať, že strana nevyslovuje dôveru vláde Eduarda Hegera (OĽaNO).

slovakia

left justify in out

Smer-SD tak urobí na piatkovej schôdzi, na ktorej budú poslanci Národnej rady SR (NR SR) rokovať o Programovom vyhlásení vlády. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. Začiatok schôdze je naplánovaný na piatok na 9:00 hodinu.

„Rovnako vyslovíme nesúhlas s Programovým vyhlásením vlády, ale budeme konkrétnejší a v uznesení budeme žiadať tri veci," povedal Fico.

 

Doplnil, že budú požadovať vytvorenie parlamentnej komisie, „ktorá by mala prešetriť všetky súvislosti a zodpovednosť vládnych činiteľov v rokoch 2020 a 2021 za negatívne javy, ktoré sa na Slovensku vyskytli v súvislosti s pandémiou".

 

 

Podľa Fica by mal na čele komisie stáť predstaviteľ opozície a rozloženie síl, pokiaľ ide o počty, má zodpovedať výsledkom minuloročných parlamentných volieb.

V uznesení bude strana žiadať aj okamžité zrušenie celoplošného testovania. Fico tvrdí, že majú dostatok dôkazov na to, aby mohli skonštatovať, že predovšetkým antigénové testy sú nepresné.

 

Treťou požiadavkou je, aby vláda požiadala o odsúhlasenie predĺženia núdzového stavu na piatkovej schôdzi. Vláda v pondelok 26. apríla predĺžila núdzový stav o ďalších 30 dní. Jeho predĺženie musí ešte schváliť zákonodarný zbor.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies