V Bratislave sa postupne otvárajú kultúrne inštitúcie. Návštíviť môžete zoologickú či botanickú záhradu

NETKY.SK • 19 Apríl 2021, 10:59 • 2 min
V Bratislave sa postupne otvárajú kultúrne inštitúcie. Návštíviť môžete zoologickú či botanickú záhradu

BRATISLAVA - Časť kultúrnych inštitúcií v Bratislave v súvislosti s uvoľňovaním aktuálnych protiepidemických opatrení otvorí svoje brány v utorok (20. apríla).

slovakia

left justify in out

Pre agentúru SITA to povedal hovorca Bratislavskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB) Maroš Plitko. „BTB komunikuje so svojimi členmi aj partnermi z kultúrnych a umeleckých inštitúcií a eviduje záujem o otvorenie prevádzok vzhľadom na uvoľňujúce sa opatrenia vlády SR. Keďže v pondelok zvyknú byť múzeá a galérie zatvorené, časť z nich sa otvorí až v utorok 20. apríla," uviedol Plitko.

 

Dodal, že ostatné inštitúcie plánujú otvoriť pre verejnosti postupne od tohto termínu. „Ak by niekto chcel využiť túto možnosť už dnes, tak Historické múzeum SNM na Bratislavskom hrade či Kunsthalle LAB budú už otvorené," doplnil.

V hlavnom meste dnes otvárajú aj zoologickú záhradu a botanickú záhradu. Obe inštitúcie o otvorení informujú na svojich webových stránkach. Magistrát momentálne čaká na usmernenie od štátu, aby mohol pristúpiť k otváraniu ďalších inštitúcií.

 

„Aktuálne čakáme na usmernenie hlavného hygienika, na základe ktorého budeme postupne otvárať a sprístupňovať naše organizácie a služby," uviedla hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies