Spojené arabské emiráty zavedú v budúcom roku firemnú daň

NETKY.SK • 31 Január 2022, 16:05 • 2 min
Spojené arabské emiráty zavedú v budúcom roku firemnú daň

DUBAJ – Spojené arabské emiráty (SAE) zavedú od polovice roka 2023 daň z príjmu právnických osôb. Oznámilo to v pondelok ministerstvo financií (MF). Ide o veľkú zmenu, keďže arabská krajina sa snaží diverzifikovať svoje príjmy.

slovakia

left justify in out

Finančné centrum v Perzskom zálive, ktoré je dlho známe ako daňový raj, a stalo sa tak regionálnym sídlom množstva nadnárodných spoločností, bude od júna budúceho roka zdaňovať zisky firiem vyššie ako 375 000 dirhamov (90 230,99 USD) sadzbou 9 %, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

 

img

 

Toto oznámenie je ďalším významným krokom Spojených arabských emirátov, ktoré tento rok prešli z víkendových dní v piatok a v sobotu na soboty a nedele, aby sa priblížili globálnym trhom. „Režim dane z príjmu právnických osôb SAE bude jedným z najkonkurencieschopnejších na svete,“ napísala oficiálna tlačová agentúra WAM. Sadzba na úrovni 9 % je celosvetovo na spodnej hranici firemných daní. SAE neplánujú zaviesť daň z príjmu fyzických osôb, ani daň z kapitálových výnosov z nehnuteľností či iných investícií, uviedlo ministerstvo.

 

Emiráty, významný vývozca ropy, ale aj veľký hráč v obchode, doprave a cestovnom ruchu, sa snažia diverzifikovať svoje príjmy a znížiť závislosť od ropy. Čelia pritom rastúcej konkurencii susednej Saudskej Arábie, najväčšieho svetového exportéra ropy, ktorá sa tiež snaží o diverzifikáciu svojej ekonomiky a prilákanie zahraničných podnikov. „Zavedením dane z príjmu právnických osôb Spojené arabské emiráty opätovne potvrdzujú svoj záväzok plniť medzinárodné štandardy pre daňovú transparentnosť a predchádzať škodlivým daňovým praktikám,“ poznamenalo ministerstvo financií. Daňové stimuly v zónach voľného obchodu SAE zostanú v platnosti, dodalo.

 

Možno vás zaujme: Eurowings pokračujú v nábore zamestnancovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies