Slovenskí vojaci už v Iraku cvičia prvých inštruktorov pre oblasť odmínovania

NETKY.SK • 2 December 2017, 11:27 • 2 min
Slovenskí vojaci už v Iraku cvičia prvých inštruktorov pre oblasť odmínovania

BRATISLAVA - Slovenskí vojaci už v Iraku začali s prípravou inštruktorov irackých bezpečnostných síl v oblasti odmínovania. Ako agentúru SITA informuje hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, v aktuálnom kurze by mali vycvičiť celkovo do 25 účastníkov.

slovakia

left justify in out

Zatiaľ 15 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky pôsobí v Iraku v rámci aktivity NATO Training and Capacity Building in Iraq (NTCB-I).

"Aktuálny kurz manuálneho odmínovania realizuje slovenský kontingent v priestore Bashmaya v Iraku. V najbližších týždňoch sa príspevok Slovenskej republiky v zmysle platného mandátu rozšíri aj o ďalších do desať vojakov, ktorých úlohou bude podpora irackých bezpečnostných síl v oblasti opráv vojenskej techniky sovietskej výroby," uvádza Capáková v tlačovej správe.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky budú v Iraku pôsobiť výlučne v rámci tzv. výcvikových, teda nebojových aktivít NATO, a to so súhlasom Irackej republiky za podmienok vymedzených medzinárodnými zmluvami. "Nebojový príspevok by mal Irackej republike pomôcť vybudovať bezpečnostné sily, ktoré budú v budúcnosti schopné zabezpečiť stabilitu svojej krajiny," dodáva.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies