Saudská Arábia neobmedzí počet pútnikov na tradičný hadždž do Mekky

NETKY.SK • 10 Január 2023, 11:00 • 2 min
Saudská Arábia neobmedzí počet pútnikov na tradičný hadždž do Mekky

RIJÁD - Saudská Arábia v pondelok oznámila, že neobmedzí počet pútnikov prichádzajúcich do Mekky na tohtoročnú tradičnú moslimskú púť hadždž, ktorá sa uskutoční v júni.

slovakia

left justify in out

Počas uplynulých troch výročných pútí hadždž zaviedla Saudská Arábia pre pútnikov prísne obmedzenia na zabránenie šírenia nákazy koronavírusom. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

 

"Počet pútnikov sa vráti na rovnakú úroveň ako pred pandémiou, nebude sa obmedzovať ani vek účastníkov," uviedlo ministerstvo pre záležitosti pútí hadždž a umra (malá púť do Mekky). Púť do Mekky hadždž je jedným z piatich pilierov islamu. Trvá takmer týždeň a musí ju aspoň raz za život absolvovať každý moslim, ktorý je telesne i duševne zdravý a má na cestu do Mekky peniaze. Na hadždž do Mekky prišlo v roku 2019 približne dva a pol milióna pútnikov.

 

img

 

Počas nasledujúcich dvoch rokov bol však počet návštevníkov značne obmedzený pre obavy z nákazy ochorením COVID-19. Vlani Saudská Arábia povolila účasť na púti do Mekky takmer 900.000 pútnikom, z ktorých 780.000 prišlo zo zahraničia. Museli byť však mladší ako 65 rokov a preukázať sa negatívnym výsledkom testu na koronavírus. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies