Epicentrum nákazy Wu-chan hlási za tento týźdeň len dva nové prípady

NETKY.SK • 18 Marec 2020, 07:05 • 2 min
Epicentrum nákazy Wu-chan hlási za tento týźdeň len dva nové prípady

PEKING - Pôvodné ohnisko pandémie nového koronavírusu, čínske mesto Wu-chan, hlásilo v stredu iba jeden nový prípad nákazy, a to už druhý deň po sebe.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Veľké zredukovanie nových prípadov

Jedného nového nakazeného človeka vo Wu-chane hlásili v stredu a jedného v utorok, ale stredočínske veľkomesto je naďalej uzavreté. Tieto nádejné informácie nasledovali po vrchole pandémie, ktorý bol vo Wu-chane približne pred mesiacom, kedy denne hlásili tisíce nových prípadov.

 

img

 

Nové prípady v Číne

Čína ohlásila počas dnešného dňa "len" 13 nových prípadov nákazy po celej krajine. Všetkých 12 prípadov mimo Wu-chanu bolo "dovezených", ako uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Tri z nich zaznamenali v čínskom hlavnom meste Peking, tri vo finančnej metropole Šanghaj, jeden v juhozápadnej provincii S'-čchuan a päť prípadov v priemyselne vyspelej provincii Kuang-tung.

 

Pod kontrolou

Čína dáva do karantény všetkých ľudí, ktorí prídu zo zahraničia - snaží sa tak mať ochorenie COVID-19, spôsobené vírusom, pod kontrolou. V krajine zaznamenali celkovo 80 890 prípadov nákazy koronavírusom, vrátane 3237 úmrtí. Väčšina infikovaných pacientov sa vyliečila.

 

img

 

Rozdielny stav 

Prvé prípady ochorenia COVID-19 hlásili vo Wu-chane vlani v decembri. COVID-19 má u väčšiny ľudí ľahký alebo mierny priebeh, ale závažný priebeh je pravdepodobnejší u starších ľudí či tých s existujúcimi zdravotnými ťažkosťami.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies