S pôsobením Žilinku vo funkcii generálneho prokurátora je veľké množstvo ľudí spokojné!

NETKY.SK • 4 Február 2022, 12:26 • 2 min
S pôsobením Žilinku vo funkcii generálneho prokurátora je veľké množstvo ľudí spokojné!

BRATISLAVA – S pôsobením Maroša Žilinku vo funkcii generálneho prokurátora je spokojných 50 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu TV Joj. Prieskum uskutočnila agentúra Ako od 10. do 17. januára na vzorke 1 000 respondentov z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, krajov a národnosti.

slovakia

left justify in out

Podľa prieskumu je s prácou Žilinku úplne spokojných 17,2 percenta opýtaných a pomerne spokojných 32,8 percenta voličov. Nespokojnosť s pôsobením terajšieho generálneho prokurátora vyjadrilo 30,5 percenta účastníkov prieskumu. Konkrétne 19,1 percenta opýtaných je so Žilinkom skôr nespokojných a 11,4 percenta úplne nespokojných. Na otázku, ako vnímajú prácu a pôsobenie Maroša Žilinku nevedelo odpovedať 18,5 percenta respondentov a jedno percento opýtaných odpovedať nechcelo.

 

img

Prieskum tiež ukázal, že najspokojnejší so Žilinkom sú voliči hnutia Republika. Konkrétne je s ním úplne spokojných 45 percent respondentov a pomerne spokojných ďalších 35 percent, čo dokopy predstavuje spokojnosť na úrovni 80 percent. Nasledujú priaznivci strany Smer-sociálna demokracia (úplne/pomerne spokojných 71,9 percenta), Hlas-sociálna demokracia (70,7 percenta), Sme rodina (52,4 percenta) a nevoliči (43,8 percenta). V ich prípade vyjadrilo nespokojnosť zo Žilinkom 28,4 percenta opýtaných a 26 percent sa nevedelo vyjadriť. Vyššia miera spokojnosti s generálnym prokurátorom je prítomná aj u voličov Aliancia - Szövetség (spokojnosť 42,3 percenta) a Za ľudí (spokojnosť 42,8 percenta).

 

img

Najvyššia nespokojnosť s generálnym prokurátorom sa, naopak, vyskytuje u voličov Progresívneho Slovenska (67,2 percenta). Nespokojnosť dominuje aj u voličov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (53,3 percenta) a Sloboda a Solidarita (50 percent), V prípade voličov Kresťanskodemokratického hnutia je nespokojnosť na úrovni 41,1 percenta a spokojnosť so Žilinkom vyjadrilo 38,5 percenta respondentov.
 

Možno vás zaujme: Aktualizácia: Žilinka odmieta, že by bol štítom v rukách opozícietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies