Ruskí vojaci kradnú na okupovaných územiach zásoby pšenice

NETKY.SK • 29 Apríl 2022, 10:58 • 2 min
Ruskí vojaci kradnú na okupovaných územiach zásoby pšenice

KYJEV - Generálny štáb ukrajinskej armády v piatok uviedol, že ruská armáda na okupovaných územiach Ukrajiny kradne zásoby pšenice. TASR správu prevzala z televízie CNN, ktorá túto informáciu bezprostredne nedokázala overiť z nezávislých zdrojov.

slovakia

left justify in out

 

„Ruskí okupanti okrádajú dedinčanov. Napríklad z poľnohospodárskeho družstva v meste Kamianka-Dniprovska (v Záporožskej oblasti) bolo ukradnutých viac než 60 ton pšenice aj s nákladnými autami," uvádza sa vo vyhlásení generálneho štábu ukrajinskej armády, ktorá sa už 65. deň vzdoruje ruskej vojenskej agresii, pričom ťažké boje pokračujú na východe a juhu Ukrajiny.

 

img

 

Odvážanie zásob pšenice ruskými vojakmi v masovom rozsahu potvrdil v piatok aj Ivan Fedorov, primátor juhoukrajinského mesta Melitopol, ktoré je už niekoľko týždňov okupované príslušníkmi inváznych síl.

 

img

 

Vykrádanie skladov s obilím sa už podľa neho realizuje v priemyselnom meradle. „Zverejnili sme video konvoja pozostávajúceho z viac než 50 vozidiel s prívesmi, ktoré odvážali našu pšenicu z okupovaných území," uviedol Fedorov. Podľa neho nie je známe, kam okupanti obilie odviezli.

 

Okolie Melitopola, ktorý taktiež leží v Záporožskej oblasti, patrí medzi významné obilninárske oblasti.

 

img

 

Ukrajina, nazývaná aj obilnicou Európy, je kľúčovým producentom pšenice a kukurice, predovšetkým pre krajiny Blízkeho východu a severnej Afriky. Narušenie poľnohospodárskej činnosti na Ukrajine by pre tieto krajiny mohlo mať katastrofálne dôsledky a povedie k zvýšeniu cien dôležitých poľnohospodárskych komodít, uvádza CNN.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies