Analýza: Dovolenku plánuje v tomto roku vyše 80 % opýtaných. Pre a proti cestovaniu vlastným autom

NETKY.SK • 3 Júl 2024, 14:39 • 2 min
Analýza: Dovolenku plánuje v tomto roku vyše 80 % opýtaných. Pre a proti cestovaniu vlastným autom

BRATISLAVA - Ak je naša destinácia do 700 km od domova, je najvhodnejšie pre štvorčlennú rodinu využiť vlastné auto, uviedol analytik 356.bank.

slovakia

left justify in out

Dovolenku plánuje v tomto roku realizovať viac ako 80 % opýtaných, z toho v zahraničí má záujem stráviť voľné chvíle 38 % ľudí. Uviedol to v analýze Tomáš Boháček, analytik 365.bank. Jednoznačná odpoveď na to, ako sa najlepšie prepraviť do svojej cieľovej dovolenkovej destinácie, môže byť podľa neho pre každého cestovateľa iná.

"Vplyv má totiž nielen nákladovosť či čas strávený na ceste, ale aj dostupnosť spojov, kvalita infraštruktúry, množstvo prestupov a prestojov, pravdepodobnosť možných neočakávaných problémov, ale aj osobné individuálne faktory, ktoré niekedy dokážu prevážiť aj nad ostatnými argumentmi," zdôraznil Boháček.

"Pokiaľ chceme ísť na dovolenku autom, je najvhodnejšie mať naftový motor, ešte lepšie elektromobil či hybrid. Platí, že pri ceste na juhovýchod Európy sú ceny pohonných látok nižšie. Naopak, v takom Taliansku si priplatíme za benzín, naftu aj elektrinu," podčiarkol analytik finančný aspekt dovolenky.

"Ak je naša destinácia do 700 km od domova, je najvhodnejšie pre štvorčlennú rodinu využiť vlastné auto. Ak cestujeme do cieľa so vzdialenosťou 1000 km a viac, sú úspory cesty autom nižšie a radšej by sme zvolili lietadlo. Cesta vlakom a autobusom je vhodná, najmä ak nechceme alebo si netrúfame ísť vlastným dopravným prostriedkom," dodal analytik 365.bank.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: 365.bank, Foto: freepik.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies