ROZHOVOR: Príďte si zabehať na charitatívny Turčiansky beh 22. mája v Žabokrekoch!

NETKY.SK • 6 Máj 2021, 07:56 • 3 min
ROZHOVOR: Príďte si zabehať na charitatívny Turčiansky beh 22. mája v Žabokrekoch!

PARASPORT24 ani v týchto náročných časoch nezaháľa a pripravil ďalšiu charitatívnu akciu! Podporte svoje zdravie a príďte si zabehať na Turčiansky beh, ktorý štartuje 22. mája v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Povinný test na covid zabezpečí organizátor priamo na mieste. Beží sa 5 alebo 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny. Akciu organizuje Občianske združenie PARASPORT24 na pomoc ľuďom s hendikepom. Tešíme sa na vás 22. mája 2021 v Žabokrekoch. Každý bežec dostane pamätnú medailu!

slovakia

left justify in out

Občianske združenie PARASPORT24 už 15 rokov pomáha hendikepovaným a sociálne slabým ľuďom. Jednou z jeho úžasných charitatívnych akcií je aj Turčiansky beh, ktorý vznikol v roku 2016. A bude sa konať aj v náročnej korona kríze.

 

„Kvôli pandemickým opatreniam nechcú mnohí organizátori robiť akcie, pretože testovanie účastníkov je dosť nákladné a logistika si vyžaduje navyše ďalších ľudí. My sme sa rozhodli vymeniť tričká pre účastníkov zo štartovacieho balíka za antigénový test, ktorý budeme robiť pre každého bežca pred štartom. Držíme sa tak nariadených opatrení a splníme všetko, čo treba. Spolu s pani starostkou Žabokrekov sa tešíme na všetkých, ktorí chcú športovať a podporiť našu myšlienku,“ vysvetľuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

 

img

 

Turčiansky beh je hromadné podujatie jednorazovej povahy, kde budú všetci účastníci na začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín. Každý bežec si môže vybrať, aký okruh pobeží.

 

„Máme dva okruhy v krásnej prírode Turčianskej kotliny, 5 alebo 10 kilometrov. Každý si vyberie taký okruh, na aký sa práve cíti. Mierne členitá trasa na celom okruhu má terén 10 percent asfalt a ďalej poľnú cestu. Prevýšenie dosahuje 140 metrov. Trasu som si prešiel a ešte aj niekoľkokrát prejdem. Je to akcia v mojom rodisku, máme tu krásne výhľady na Turiec a Malú a Veľkú Fatru,“ pozýva organizátor podujatia Miroslav Buľovský.

 

img

 

Víťazom behu sú všetci - každý účastník totiž dostane medailu z rúk vozičkárov. Výťažok charitatívneho behu pôjde pre ľudí s hendikepom, ktorým PARASPORT24 pravidelne pomáha. Rovnako aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré občianske združenie pravidelne dostáva.

 

Turčiansky beh štartuje 22.5. 2021 v Žabokrekoch. Parkovať sa dá bezprostredne pri areáli štart/cieľ. Zaregistrovať sa môžete TU. Všetky informácie o Občianskom združení PARASPORT24 nájdete na www.parasport24.com.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies