Cestovnému ruchu sa v hlavnom meste tento rok darilo

NETKY.SK • 21 December 2022, 14:00 • 2 min
Cestovnému ruchu sa v hlavnom meste tento rok darilo

BRATISLAVA - Cestovnému ruchu v hlavnom meste sa v roku 2022 v porovnaní s minulými rokmi darilo. Za prvých desať mesiacov tohto roka prespalo v Bratislave viac zahraničných turistov ako za celé predchádzajúce dva roky dokopy. Dáta tiež naznačujú, že by mohol byť prekonaný aj celkový dvojročný súčet domácich a zahraničných návštevníkov za pandemické roky 2020 a 2021.

slovakia

left justify in out

"Podľa dát za prvých desať mesiacov tohto roka prišlo najviac návštevníkov do Bratislavy v auguste. Nasledoval september a následne júl," priblížil hovorca Bratislavskej organizácie cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB) Július Buday. Z pohľadu domácich návštevníkov bol zatiaľ najúspešnejší jún. Nasledoval september a na treťom mieste október. BTB spustila v septembri spolu so Slovenským národným divadlom (SND) kampaň s názvom Bratislava je aj moje mesto. Účinkovali v nej herci Činohry SND, ktorí lákali na návštevu hlavného mesta spojenú s kultúrnym zážitkom. Zahraničných návštevníkov lákala BTB kampaňou Na vlastné nohy. Pokračuje v tom aj stále aktuálnym on-line plánovačom 72hodinovemesto.sk. Plánovač funguje okrem slovenčiny aj v angličtine a nemčine. Potenciálni návštevníci si ním môžu vytvoriť trojdňový program prispôsobený ich preferenciám ešte pred príchodom do Bratislavy. BTB poukazuje na to, že aj predvianočné obdobie je príležitosťou pre oslovenie väčšieho počtu turistov. "December bol aj pred pandémiou z pohľadu počtu prespaní v hlavnom meste úspešný," poznamenal Buday. Predvianočné zážitky v Bratislave sú promované na sociálnych sieťach najmä v susedných krajinách.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies