Rodičia dali deťom tento rok aj mená ako Luna, Manasseh či Borsalino

NETKY.SK • 24 December 2014, 11:17 • 2 min
Rodičia dali deťom tento rok aj mená ako Luna, Manasseh či Borsalino

BRATISLAVA - Manasseh, Gildo, Luna či Matija – aj takéto netradičné mená dali tento rok rodičia svojim deťom, ktoré sa im narodili na bratislavských Kramároch. Na matrike v Novom Meste pracovníci úradu tiež zapísali mená ako Borsalino, Timon, Braen, Dalla, Nellie alebo Riana.

slovakia

left justify in out

"Najčastejšími dievčenskými menami, ktoré pre svoje deti tento rok vybrali rodičia, sú Ema, Sofia, Nina, Eliška a Ela. Medzi chlapcami bolo najviac nositeľov mien Adam, Jakub, Filip, Samuel a Tomáš," informovala TASR vedúca Matričného úradu na Miestnom úrade Bratislava – Nové Mesto Viera Zámečníková. 
     

V Novom Meste je jedna z najväčších slovenských pôrodníc, ktorú podľa novomestskej samosprávy vyhľadávajú rodičky nielen z Bratislavy, ale aj iných miest a obcí Slovenska. V mestskej časti sa tento rok do 15. decembra narodilo 2544 detí, čo je o vyše sto novorodencov viac ako vlani.
     

Novorodencom, ktorých matka má trvalý pobyt v bratislavskom Novom Meste, mestská časť aj tento rok prispievala "štartovacím" finančným darom vo výške 200 eur. "Tento rok sme takto podporili 441 novorodencov – 232 chlapcov a 209 dievčat," uviedla vedúca sociálneho oddelenia na novomestskom Miestnom úrade Gabriela Vojtechová.
     

Novorodenci-chlapci, ktorých rodičia sú z Nového Mesta, dostali najčastejšie meno Michal, Samuel a Adam. Pri dievčatách boli zase najpopulárnejšie mená Karolína, Lea a Olívia. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies