Robert Fico tvrdí, že si vládna koalícia ide kupovať neprispôsobivých voličov a trestá slušných ľudí

NETKY.SK • 13 Máj 2021, 14:45 • 2 min
Robert Fico tvrdí, že si vládna koalícia ide kupovať neprispôsobivých voličov a trestá slušných ľudí

BRATISLAVA - Robert Fico reagoval na zámer vládnej koalície jednorazovou sumou 333 eur pomôcť každému dieťaťu žijúcemu v rodinách, ktorých príjem je do dvojnásobku životného minima. Podľa Fica sa tak medzi vládnou koalíciou a opozíciou začali preteky, kto dá deťom viac.

slovakia

left justify in out

Vládna koalícia si podľa neho ide kupovať neprispôsobivých voličov a trestá slušných ľudí. Reakciu zverejnil na sociálnej sieti. Podľa Fica sa medzi vládnou koalíciou a opozíciou začali preteky, kto dá deťom viac. „Dajú peniaze len tým deťom, ktoré žijú v rodinách, ktoré sú pod nejakou hranicou životného minima a v hmotnej núdzi," upozornil Fico.

 

Prečítajte si: Opozičný návrh na jednorazový 300-eurový prídavok na dieťa dostal stopku

 

 

Vládna koalícia podľa neho vyraďuje z podpory rodinám všetkých slušných ľudí, ktorí pracujú, ako aj tých, ktorí nepracujú, lebo pracovať nemôžu. „Niekto bude s jedenástimi deťmi z osady utekať na príslušný úrad a vyberie si 3 300 eur na svoje deti. Tieto peniaze neskončia na potravinách, ani na oblečení pre deti, ale skončia na alkohole, možno na mobilných telefónoch, alebo iných radostiach," dodal.


Súvisiaci článok: Vláda vyplatí jednorazový príspevok na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi

 

Vláda vyplatí jednorazový príspevok na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi.  Podľa ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka pôjde v prvej fáze o príspevok pre 45,7-tisíca detí v hmotnej núdzi. Rezort práce vyplatí príspevky na tieto deti do leta. „Stačí na to nariadenie vlády," povedal Krajniak. V druhom kroku, ktorý by mal nasledovať na jeseň tohto roka, by malo ministerstvo práce vyplatiť tento príspevok ďalším skupinám detí. Podľa Krajniaka pôjde o skupiny odstupňované podľa toho, do akej miery ich ohrozila pandémia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies