Vláda vyplatí jednorazový príspevok na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi

NETKY.SK • 12 Máj 2021, 16:22 • 2 min
Vláda vyplatí jednorazový príspevok na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi

BRATISLAVA - Premiér Eduard Heger vyhlásil, že vláda vyplatí jednorazový príspevok na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi.

slovakia

left justify in out

O vyplatení jednorazového príspevku na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi"  dnes rozhodla koaličná rada. Podľa ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka pôjde v prvej fáze o príspevok pre 45,7-tisíca detí v hmotnej núdzi. Rezort práce vyplatí príspevky na tieto deti do leta. „Stačí na to nariadenie vlády," povedal. V druhom kroku, ktorý by mal nasledovať na jeseň tohto roka, by malo ministerstvo práce vyplatiť tento príspevok ďalším skupinám detí.  Podľa Krajniaka pôjde o skupiny odstupňované podľa toho, do akej miery ich ohrozila pandémia.

 

img

„Medzi deťmi, ktoré máme v rodinách v hmotnej núdzi a s 1,5-násobkom životného minima, máme 147-tisíc 653 detí," povedal. S príjmom medzi 1,5-násobkom až dvojnásobkom životného minima sa podľa neho nachádza 203-tisíc 270 detí. „Toto budú ďalšie dve skupiny detí, ktorým príde pomoc," povedal.

 

Mohlo by vás zaujímať: Matoviča mrzí útok médií pre jeho návrh reformy zvýšenia príspevku na dieťa

 

V tomto prípade je však potrebné zmeniť legislatívu v parlamente. Tieto dve skupiny tak podľa Krajniaka dostanú finančnú pomoc v septembri alebo októbri tohto roka. „Toto riešenie pomôže tým, ktorí to naozaj potrebujú," dodal.

Strana Hlas-SD navrhuje vyplatiť jednorazový príspevok v sume 300 eur na každé dieťa. „Vítame každú pomoc štátu, avšak koaličný návrh je výsmechom slovenským rodinám a neporovnateľne horším riešením," uvádza sa v stanovisku strany. Opozičná strana upozorňuje na to, že vládny návrh sa týka len rodín v hmotnej núdzi, čo znamená pomoc iba pre 45-tisíc detí namiesto približne milióna. „Pandémia však zasiahla všetky slovenské rodiny, v ktorých rodičia celý rok suplovali učiteľky, vychovávateľky či kuchárky, a mali preukázateľne nižšie príjmy a vyššie výdavky," tvrdí strana v tlačovej správe.
 

Prečítajte si tiež: Robert Fico vidí za postupom predstaviteľov justície snahu zlikvidovať opozíciutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies