Porucha lietadla s novozélandským premiérom na palube: Do Japonska musel docestovať komerčnou linkou

NETKY.SK • 17 Jún 2024, 13:46 • 2 min
Porucha lietadla s novozélandským premiérom na palube: Do Japonska musel docestovať komerčnou linkou

Lietadlo Boeing 757 novozélandskej armády s premiérom Christopherom Luxonom na palube sa pokazilo počas zastávky na ceste do Japonska.

slovakia

left justify in out

V dôsledku technickej poruchy využil predseda novozélandskej vlády komerčnú linku. Potvrdila to v pondelok (17. 6.) jeho kancelária. Informovala o tom agentúra Reuters.

Luxon má počas štvordňovej návštevy Japonska na programe aj stretnutie so svojím japonským kolegom Fumiom Kišidom.

Stroj sa podľa novozélandských médií pokazil počas zastávky na doplnenie paliva na letisku v Papue-Novej Guinei. V tamojšej metropole Port Moresby tak uviazla podnikateľská delegácia a novinári, zatiaľ čo Luxon pokračoval na ceste do Japonska komerčnou linkou.

Dve lietadlá Boeing 757 novozélandskej armády majú viac ako 30 rokov, čo spôsobuje, že sú čoraz menej spoľahlivé.

Novozélandská ministerka obrany Judith Collinsová v pondelok povedala, že sústavné problémy s týmito lietadlami sú „trápne“. Ministerstvo podľa nej zvažuje, že Luxon bude odteraz na pracovné cesty využívať komerčné linky.

Novozélandskú armádu trápi starnúca technika a s ťažkosťami sa snaží udržať dostatočný personál. Vláda uviedla, že by chcela na obranu vynaložiť viac finančných prostriedkov, no sa zároveň sa snaží znižovať výdavky pre nepriaznivé hospodárske podmienky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / TASR, Foto: The Hindu / Getty Images
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies