Opozičný návrh na jednorazový 300-eurový prídavok na dieťa dostal stopku

NETKY.SK • 13 Máj 2021, 11:30 • 2 min
Opozičný návrh na jednorazový 300-eurový prídavok na dieťa dostal stopku

BRATISLAVA - Národná rada SR neposunula do druhého čítania opozičný návrh novely zákona o prídavku na dieťa.

slovakia

left justify in out

Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho tak neuspeli s návrhom, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa. Za návrh hlasovalo 56 poslancov, proti boli štyria zákonodarcovia a 59 poslancov sa hlasovania zdržalo. Opozičný návrh nakoniec podporili piati poslanci za hnutie Sme rodina, hoci sa vládna koalícia v stredu dohodla na vlastnom riešení. Jednorazovou sumou 333 eur chce vláda pomôcť každému dieťaťu žijúcemu v rodinách, ktorých príjem je do dvojnásobku životného minima. Takýto príspevok by malo dostať približne 400-tisíc detí z celkového počtu 1,1 milióna nezaopatrených detí.

Nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho neuspeli ani s návrhom novely zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Príspevok na osobnú asistenciu a príspevok na opatrovanie chceli naviazať na minimálnu mzdu. Základná suma opatrovateľského príspevku mala dosahovať úroveň čistej minimálnej mzdy. Hodinová sadzba za osobnú asistenciu mala predstavovať 1,4-násobok hrubej hodinovej minimálnej mzdy. V súčasnosti o výške týchto príspevkov rozhoduje vláda, ktorá ich môže zvýšiť nariadením.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies