Prvej slovenskej rómskej spisovateľke zložila spoločnosť Google poctu

NETKY.SK • 22 Marec 2021, 08:37 • 2 min
Prvej slovenskej rómskej spisovateľke zložila spoločnosť Google poctu

Elena Lacková je najvýznamnejšou rómskou osobnosťou na Slovensku, ktorá celý život zasvätila rozvoju a osvete rómskej komunity.

slovakia

left justify in out

Spoločnosť Google si dnes na svojej domovskej stránke pripomína sté výročie narodenia Eleny Lackovej, prvej rómskej spisovateľky a tiež prvej rómskej ženy zo Slovenska a Čiech, ktorá ukončila vysokoškolské štúdium a obhájila titul magister.

 

img

 

Elena Lacková sa narodila v rómskej osade vo Veľkom Šariši presne pred sto rokmi - 22. marca 1921. 
 

Na tvorbe špeciálne upraveného loga sa podieľal český ilustrátor Filip Pošivač. V tlačovej správe o tom informovala Daša Paulíčková zo spoločnosti Grayling Slovakia.

  Elena Lacková  je jedinou rómskou spisovateľkou, ktorá sa stala členkou Spolku slovenských spisovateľov. Za jej prácu ju ocenil aj prezident Rudolf Schuster prepožičaním štátneho ocenenia, Radu Ľudovíta Štúra III. triedy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies