Na Západe Česka sa triasla zem! Magnitúda dosahovala 2,9 stupňa

NETKY.SK • 5 August 2021, 20:26 • 2 min
Na Západe Česka sa triasla zem! Magnitúda dosahovala 2,9 stupňa

Chebsko v západnom Česku vo štvrtok ráno zasiahlo mierne zemetrasenie. Zemetrasenie udrelo niekoľko minút po šiestej hodine ráno. Mesto Cheb na svojej webstránke informovalo, že prístroje zaznamenali otras s magnitúdom 2,86.

slovakia

left justify in out

Epicentrum sa podľa neho nachádzalo medzi obcami Nový Kostel a Milhostov. Hovorkyňa mesta Simona Liptáková uviedla, že otrasy nespôsobili žiadne škody.

 

img


Geofyzikálny ústav Akadémie vied ČR stanovil magnitúdo na 2,9. Seizmologička Jana Doubravová, ktorá v ústave pôsobí, vysvetlila, že sa objavilo v hĺbke zhruba deväť kilometrov na južnom okraji zóny, kde sa zemetrasenia v západnom Česku bežne vyskytujú. Vzhľadom na magnitúdo už ho obyvatelia cítili, poznamenala.

V západnom Česku sa zemetrasenia obyčajne prejavujú ako rojová sekvencia, keď za sebou nasleduje niekoľko podobne silných otrasov. "Toto bol taký izolovaný otras, je možné, že už to pokračovať nebude. Ale predpovedať to s istotou nevieme," dodala Doubravová.

Zemetrasenie v západnom Česku naposledy seizmológovia zaznamenali na jar tohto roku. Našich západných susedov však postihlo už tento rok veľké prírodné nešťastie v podobe silného tornáda na južnej Morave. 

 

VIDEO: Českom sa prehnalo tornádo! Bolo lokalizované len kúsok od slovenských hraníc!
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies