Prokurátor podal na Dobroslava T. obžalobu za zneužitie právomoci verejného činiteľa

NETKY.SK • 4 Máj 2021, 13:58 • 2 min
Prokurátor podal na Dobroslava T. obžalobu za zneužitie právomoci verejného činiteľa

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v pondelok 3. mája na Okresný súd Bratislava obžalobu na bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

slovakia

left justify in out

Bývalý generálny prokurátor je stíhaný v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Podľa polície Dobroslav T. tento zločin spáchal ako verejný činiteľ zneužitím svojej právomoci, a to závažnejším spôsobom konania a po dlhšiu dobu.

 

„Od osoby M. K. mal prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávku mal ukrývať na viacerých miestach namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní,“ informovala ešte začiatkom marca polícia. Podľa záverov vyšetrovateľa si tak Dobroslav T. nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona. Konkrétne stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel. Dobroslav T. pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011.

 

Prečítajte si tiež: Odvolanie v kauze Dobroslava Trnku by mala disciplinárna komisia riešiť v máji

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies