Plánujete kúpiť nehnuteľnosť v centre Bratislavy či Košíc? Máme pre vás dobrú správu!

NETKY.SK • 6 Júl 2021, 12:45 • 2 min
Plánujete kúpiť nehnuteľnosť v centre Bratislavy či Košíc? Máme pre vás dobrú správu!

BRATISLAVA - Ceny nehnuteľností v centre Bratislavy a Košíc mierne poklesli.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to zo správy realitného portálu Nehnuteľnosti.sk o aktuálnej situácii na trhu nehnuteľností za druhý kvartál tohto roka. „V druhom kvartáli 2021 ceny nehnuteľností na Slovensku stále rástli, tentokrát sa to však výnimočne netýkalo centra Bratislavy a Košíc," uvádza portál. Podľa jeho údajov v týchto lokalitách ceny klesli o jedno až tri percentá, čím sa korigoval silný rast zo začiatku roka.

 

Menšie byty sú cenovo dostupnejšie
V druhom štvrťroku 2021 vo väčšine krajských miest vzrástli ceny dvojizbových bytov o jedno až štyri percentá
. „Výraznejšie cenovo vystupuje mestská časť Bratislava III, kde to potiahli nové developmenty, Banská Bystrica, ktorá dobieha vývoj z minulosti a niektoré mestské časti Košíc sa posúvajú nahor dynamicky už od začiatku roka," konštatuje portál s tým, že napríklad ceny v Košiciach II oproti minulému roku stúpli až o 28,57 percenta.

 

Naopak, menšie byty zlacneli v bratislavskom aj košickom centre. „Korekciu rýchleho rastu cien z predchádzajúceho obdobia spôsobil sčasti pokles záujemcov o kúpu bytov v centre. Priemernú cenu však znižuje aj fakt, že atraktívnejšie byty sa vypredali a aktuálne nie je dostatočná ponuka nových,“ vysvetľuje analytik portálu Nehnuteľnosti.sk Michal Pružinský.

 

Mohlo by vás zaujímať: ROZHOVOR: Situácia v stavebnom sektore je vážna. Ak vláda nezačne konať, kľúčové stavby zostanú nedostavané a Slovensko nevyčerpá eurofondy!

 

Ceny nehnuteľností v centre Bratislavy stagnujú
V segmente trojizbových bytov je situácia podobná. „V náraste cien aj tu vedú košické mestské časti, Bratislava III a pridal sa k nim aj Trenčín. Rast cien trojizbových bytov sa však zastavil na inak živom realitnom trhu v Nitre, dôvodom je tiež míňajúca sa ponuka," vysvetlil portál s tým, že aj pri väčších bytoch klesli ceny v centre Bratislavy a Košíc.

 

„Bratislavská časť Staré Mesto v náraste cien trojizbových bytov stagnuje aj medziročne, čo môže znamenať, že aktuálne ceny narazili na strop. Priemerná cena bytov je v tejto časti rovnaká ako v júni 2020,“ uzavrel Pružinský.
 

Prečítajte si tiež: Uvažujete nad kúpou nehnuteľnosti? Neotáľajte, ceny budú raketovo stúpať

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies