Prieskum naznačuje, že neregistrovaným Sputnikom V by sa nechalo zaočkovať 28,5 % ľudí

NETKY.SK • 29 Apríl 2021, 22:04 • 2 min
Prieskum naznačuje, že neregistrovaným Sputnikom V by sa nechalo zaočkovať 28,5 % ľudí

BRATISLAVA - Ruskou vakcínou Sputnik V by sa dalo aj v prípade, že by nebola registrovaná Európskou liekovou agentúrou (EMA), zaočkovať 28,5 percenta opýtaných.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Z toho možnosť „rozhodne áno" uviedlo 6,8 percenta respondentov a „skôr áno, ako nie" 21,7 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý pre televíziu Joj uskutočnila od 24. do 28. apríla.

 

Agentúra vykonala prieskum telefonickou formou na vzorke 1091 respondentov starších ako 18 rokov v rámci celého Slovenska.

Zaočkovať by sa touto vakcínou v prípade jej neregistrácie od EMA nedalo 38,5 percenta respondentov. Odpoveď „skôr nie, ako áno" zvolilo 18,9 percenta a „rozhodne nie" 19,6 percenta. Možnosť „neviem" uviedlo 16 percent účastníkov prieskumu a zvyšných 17 percent opýtaných sa nechce dať zaočkovať žiadnou vakcínou.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies