Prívalové dažde v Čechách zničili trať Děčín - Bad Schandau, vlaky stoja až v Rumunsku

NETKY.SK • 19 Júl 2021, 18:00 • 2 min
Prívalové dažde v Čechách zničili trať Děčín - Bad Schandau, vlaky stoja až v Rumunsku

Víkendové búrky s prívalovými dažďami zničili železničnú trať medzi českým Děčínom a nemeckým mestom Bad Schandau.

slovakia

left justify in out

Vlaky sa preto nedostanú z Česka do Drážďan ani nikam ďalej. Premávku osobných spojov by mali obnoviť do pondelka do 23:00, ale nákladné vlaky nepôjdu ďalšie dva týždne. Pocítili to až v Rumunsku a zásielky budú musieť pravdepodobne prevziať kamióny. 

„Od kolegov z Deutsche Bahn máme informáciu o posunutí termínu obnovy prevádzky na úseku Děčín - Bad Schandau na dnešnú 23. hodinu,“ informovala v pondelok hovorkyňa spoločnosti České dráhy Vanda Rajnochová. Aj potom bude podľa českej Správy železníc premávka iba jednokoľajová. Voda totiž podmyla pilier železničného mosta a oprava vraj potrvá niekoľko dní. Pasažieri diaľkových vlakov EuroCity, ktoré smerujú do Drážďan, Berlína a niekedy až do Hamburgu, musia v Ústí nad Labem prestúpiť na autobus náhradnej dopravy.

 

Prečítajte si: Záplavy v Európe si vyžiadali už viac ako 180 obetí

Oveľa horšie vyhliadky majú nákladné vlaky

Nákladné vlaky cez úsek Děčín - Bad Schandau neprejdú dva týždne. „Všetku nákladnú dopravu cez tento priechod sme zastavili s očakávaným termínom obnovenia do 14 dní. Za komplikácie sa ospravedlňujeme,“ uviedla česká spoločnosť ČD Cargo.

Mohlo by vás zaujať: Merkelová prisľúbila finančnú pomoc a boj proti klimatickej zmene

 

Podľa experta na železničnú dopravu Oldřicha Sládka nákladné vlaky stoja od Rumunska po Děčín. Náklad pravdepodobne budú musieť preložiť do kamiónov. „Alternatívne riešenia budeme priebežne prerokúvať s jednotlivými zákazníkmi,“ dodala firma ČD Cargo.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies