Príbuzní vyzvali hľadaného Tunisana, aby sa vzdal polícii: Ak môj syn stál za týmto útokom, zrieknem sa ho

NETKY.SK • 22 December 2016, 15:14 • 3 min
Príbuzní vyzvali hľadaného Tunisana, aby sa vzdal polícii: Ak môj syn stál za týmto útokom, zrieknem sa ho

TUNIS- Tunisana Anisa Amriho, po ktorom vyhlásili pátranie v súvislosti s pondelňajším útokom na vianočných trhoch v Berlíne, vyzvali dnes príbuzní žijúci v Tunisku, aby sa vzdal nemeckým orgánom.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Ak môj syn stál za týmto útokom, zrieknem sa ho," vyhlásila Amriho matka Núr al-Huda v rozhovore pre tuniské noviny aš-Šuruk.

 

"Hovorila som s ním pred niekoľkými dňami. Poslal mi darčeky a peniaze," dodala s tým, že jej 24-ročný syn sa chcel vrátiť do Tuniska. Vo vlasti si chcel vyriešiť svoje problémy so zákonom po tom, ako ho tam pred rokmi obvinili z krádeže auta.

 

Členovia Amriho rodiny v mestečku Waslatíja boli podľa vlastných vyjadrení otrasení, keď sa dozvedeli, že je hlavným podozrivým z pondelkového útoku, pri ktorom zahynulo 12 ľudí.

 

 

 

Amri odišiel z Tuniska do Európy pred niekoľkými rokmi po vypuknutí tzv. arabskej jari; prostredníctvom internetu a telefónu však bol v pravidelnom kontakte s bratmi.

 

"Prosím ho, aby sa vydal polícii. Ak sa dokáže, že do toho bol zapletený, tak sa od toho dištancujeme," povedal jeho brat Abdulkadír Amri pre agentúra AP. Podľa jeho slov sa Anis mohol zradikalizovať vo väzbe v Taliansku.

 

Talianske médiá dnes priniesli správy o tom, že Anis Amri sa prejavoval násilne už na talianskych školách. V roku 2011 strávil krátky čas na škole v sicílskej Catanii, kde sa mal dopustiť majetkových deliktov, vyhrážok a ublížení na zdraví.

 

"Jeho príbeh dobrého migranta sa skončil pokusom podpáliť školu," napísali noviny La Stampa s odvolaním sa na úradné záznamy.

 

Podľa správy Amriho po príchode do krajiny vo februári 2011 evidovala talianska polícia. Hoci bol plnoletý, vydával sa za mladistvého, pretože si od toho zrejme sľuboval výhody. Po incidentoch na škole ho polícia zadržala v októbri 2011. Talianske ministerstvo vnútra sa k záležitosti zatiaľ nevyjadrilo.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies