Stránka Nekŕmte nás odpadom šíri hoax. Polícia žiadnu ženu, ktorá sa dožadovala informácii nezablokovala

NETKY.SK • 7 Júl 2021, 08:46 • 2 min
Stránka Nekŕmte nás odpadom šíri hoax. Polícia žiadnu ženu, ktorá sa dožadovala informácii nezablokovala

BRATISLAVA – Na sociálnej sieti sa šíri hoax o tom, že polícia zablokovala ženu, ktorá sa pýtala na aktuálne cestovateľské opatrenia.

slovakia

left justify in out

V statuse na sociálnej sieti to uviedla polícia na profile Hoaxy a podvody – Polícia SR. Informáciu o zablokovaní užívateľky priniesla stránka Nekŕmte nás odpadom

 

Informácie sú dostupné na internete

Polícia reaguje, že skutočné okolnosti celého incidentu sú však iné, ako stránka tvrdí. Žene, ktorá sa pýtala na aktuálne platné cestovateľské opatrenia, polícia odpovedala a poslala jej link na stránku, na ktorej sa nachádzajú všetky dôležité informácie v súvislosti s cestovaním. Následne možnosť posielania súkromných správ zablokovala pre všetkých užívateľov.

„Nie je v našich fyzických silách non stop odpovedať na stovky až tisíce súkromných správ, ktoré sa zväčša týkajú najzákladnejších informácií, ktoré sú ľahko dostupné na internete,“ uviedla polícia v statuse.

 

 

Nekŕmte nás odpadom šíri dezinformácie

Policajný zbor podotýka, že ako jedna z mála inštitúcií poskytuje verejnosti možnosť komunikácie formou súkromných správ. Ročne odpovedá na správy viac ako 10-tisíc ľuďom.

 

Občanom zároveň pripomína, že majú možnosť využiť aj infolinky, ktoré obsluhujú desiatky operátorov. Rovnako je neustále dostupná možnosť osobnej komunikácie prostredníctvom infozákona.

„Nie je to po prvýkrát, keď stránka Nekŕmte nás odpadom v honbe za senzáciami a lajkmi zverejnila nepotvrdené, či falošné statusy. Keďže nejde v žiadnom prípade o štandardné médium, autor zverejneného statusu pred jeho zverejnením neoslovil Policajný zbor so žiadnou otázkou,“ komentovala polícia.

 

Dodala, že stránka napríklad dodnes šíri dezinformáciu o vtedajšej kampani polície, ktorej cieľom bolo upozorniť na nebezpečnosť slúchadiel u chodcov a zverejnila aj fotku ženy, ktorej smrť nesprávne spojila s infikovaním koronavírusom, čo u ľudí vyvolalo paniku

 

Mohlo by vás zaujímať: Polícia adresovala Ibrahimovi Maigovi netradičnú výzvutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies