Pri kláštornom komplexe v Peči zaútočili na srbský autobus kameňmi

NETKY.SK • 5 September 2011, 14:32 • 2 min
Pri kláštornom komplexe v Peči zaútočili na srbský autobus kameňmi

Pri kláštornom komplexe v Peči zaútočili na srbský autobus kameňmi

slovakia

left justify in out

img

Autobus plný Srbov z Kraljeva sa stal dnes terčom útoku pri stredovekom pravoslávnom kláštornom komplexe v kosovskom meste Peč, informoval srbský spravodajský server RTS.
      Neznámi páchatelia zaútočili na autobus kameňmi zhruba 700 metrov od vchodu do kláštorného komplexu. Pri incidente neutrpel zranenia nikto z 36 pasažierov, došlo však k materiálnym škodám.
      Na autobus zaútočili napriek tomu, že ho sprevádzala polícia. Jeden z kosovských policajných hovorcov uviedol, že prípad začali vyšetrovať.    
      V pečskej patriarchii dnes prebiehalo vysvätenie nového biskupa lipljanského, ktorým sa stane Jovan. Svätú liturgiu predniesol aj srbský patriarcha Irinej. Prítomní boli okrem iných i srbský minister vnútra Ivica Dačič, srbský minister pre Kosovo Goran Bogdanovič a veliteľ síl NATO v Kosove (KFOR) Erhard Buhler.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies