AKTUALIZÁCIA: Lehotský už nie je kandidátom strany Za ľudí na funkciu podpredsedu parlamentu

NETKY.SK • 2 Jún 2021, 10:21 • 2 min
AKTUALIZÁCIA: Lehotský už nie je kandidátom strany Za ľudí na funkciu podpredsedu parlamentu

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady Tomáš Lehotský už nie je kandidátom strany Za ľudí na funkciu podpredsedu parlamentu.

slovakia

left justify in out

Aktualizácia 2. júna 13:00

Lehotský potvrdil, že o tomto rozhodnutí predsedníčky strany Za ľudí vie. Členom Predsedníctva Za ľudí to podľa jeho slov Remišová oznámila tak, že to napísala do spoločnej skupiny, ktorú majú vytvorenú v rámci predsedníctva. „Stiahnutie mojej kandidatúry odôvodnila tým, že sme vo vnútri strany vytvorili frakciu, takže sa už so mnou nepočíta ako s kandidátom na funkciu podpredsedu parlamentu," ozrejmil Lehotský. Doplnil, že Remišová zatiaľ členov predsedníctva neinformovala o tom, kto bude novým kandidátom strany na tento post.

 

 

Súvisiaci článok: Vladimíra Marcinková: Veronika Remišová účelovo zmenila zloženie predsedníctva, aby stranu ovládla

Poslanci Národnej rady nezvolili Lehotského za podpredsedu parlamentu 28. mája. V tajnej voľbe získal 75 hlasov, pričom na zvolenie za podpredsedu parlamentu je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov všetkých poslancov, teda 76. Lehotský mal nahradiť vo funkcii Juraja Šeligu, ktorý oznámil svoj odchod z funkcie po tom, ako spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku Klub pod lampou.

 

Pred dnešným rokovaním vlády to povedala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová s tým, že to už oznámila aj koaličným partnerom. Dôvodom je podľa jej slov vzniknutá situácia v strane a vytvorenie istej frakcie vo vnútri strany, ktorej je Lehotský členom.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Blamáž na rokovaní strany Za ľudí! Remišovej kritici opustili miestnosť!

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies