Digitálna banka mBank umožňuje klientom zmeniť formu ich karty. Každému a kedykoľvek

NETKY.SK • 14 December 2023, 17:30 • 2 min
Digitálna banka mBank umožňuje klientom zmeniť formu ich karty. Každému a kedykoľvek

BRATISLAVA - Digitálna banka mBank pridala do svojej mobilnej aplikácie a internetového bankovníctva možnosť, vďaka ktorej si existujúci klienti môžu zmeniť formu svojej karty z plastovej na virtuálnu. Zmenu môžu urobiť všetci klienti, a to kedykoľvek počas životnosti ich karty. Nie teda iba v prípade expirácie či straty, ako to bolo doteraz.

slovakia

left justify in out

K tejto zmene stačí pár kliknutí v apke alebo internetovom bankovníctve. Plastová karta sa v tej chvíli zneplatní a klienti sa jej môžu zbaviť - rozstrihnúť ju či vyhodiť. Zostane im iba virtuálna karta s rovnakým číslom, ale iným dátumom expirácie a trojmiestnym bezpečnostným kódom (CVC/CVV kód). Kartu budú mať v mobile či hodinkách alebo uloženú u obchodníkov. V moderných platobných službách ako napríklad Google Pay či Apple Pay alebo u obchodníkov, u ktorých si kartu klienti predtým uložili, banka nové údaje aktualizuje.

 

„Stále viac ľudí postupne upúšťa od potreby vlastniť plastovú platobnú kartu. V mBank na tento trend reagujeme. Ako jedna z prvých bánk na slovenskom trhu sme vlani virtualizovali celé portfólio platobných kariet. Potom, čo sme týmto krokom klientom umožnili pri žiadosti o novú kartu zvoliť iba jej virtuálnu podobu, teraz pridávame jednoduchú možnosť pre ďalšie státisíce klientov. Zbaviť sa plastovej karty môžu kedykoľvek online z mobilnej aplikácie alebo internetového bankovníctva,“ vysvetľuje Michal Staněk, produktový manažér platobných kariet mBank.

 

Zmena je možná aj opačne - z virtuálnej na plastovú kartu. Princíp zmeny údajov je rovnaký. Nová plastová karta príde klientovi na korešpondenčnú adresu do 5 dní.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: mBank, Foto: mBank
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies