Ido o útok! Vyhlásil Habeck, ktorý takto označil obmedzenie dodávok plynu

NETKY.SK • 21 Jún 2022, 19:33 • 2 min
Ido o útok! Vyhlásil Habeck, ktorý takto označil obmedzenie dodávok plynu

BERLÍN – Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck označil v utorok obmedzenie dodávok ruského zemného plynu za hospodársky útok na Nemecko. TASR správu prevzala z agentúry DPA a webovej stránky týždenníka Die Zeit.

slovakia

left justify in out

„Redukcia dodávok cez (plynovod) Nord Stream 1 sa rovná útoku na nás,“ povedal Habeck na konferencii nemeckého priemyslu.

 

img

 

Ruský koncern Gazprom minulý týždeň oznámil, že obmedzí dodávky plynu do Nemecka z dôvodu zdržania opráv. Nemecká vláda však tento krok označila za politické rozhodnutie plynárenskej spoločnosti, píše AFP. Nemecko, Rakúsko a Holandsko sa v reakcii rozhodli opätovne uviesť do prevádzky uhoľné elektrárne s cieľom znížiť svoju spotrebu plynu. Nemecko takisto začalo plniť zásobníky zemného plynu.

 

img

 

Ruský prezident Vladimir Putin sa podľa Habecka usiluje vytvoriť na európskych trhoch s plynom chaos odstavením dodávok do Poľska, Bulharska a ďalších európskych krajín. Nemecký minister požadoval diverzifikáciu zásob surovín a energie s cieľom dosiahnuť čiastočnú nezávislosť od škodlivých zámerov svetových diktátorov.

 

Možno vás zaujme: Orbán sa jasne vyjadril! Ako rozhodne Maďarsko pri kandidatúre Ukrajiny do EÚ?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies