Premiér Pellegrini vyzval poslancov, aby neblokovali mimoriadnu schôdzu NRSR

NETKY.SK • 18 Február 2020, 18:09 • 2 min
Premiér Pellegrini vyzval poslancov, aby neblokovali mimoriadnu schôdzu NRSR

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval nezaradených poslancov okolo Miroslava Beblavého, aby prestali blokovať mimoriadnu schôdzu parlamentu. Odkázal im, nech nerobia z Národnej rady (NR) SR cirkus.

slovakia

left justify in out

Hanba za opozíciu

"Cítim naozaj hanbu za to, čo dnes opozícia predvádzala a plánuje predvádzať v parlamente," uviedol premiér. Tvrdí, že opoziční poslanci nenašli odvahu, aby v rozprave priznali, že nechcú pomôcť ľuďom na Slovensku. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Poliačik (@martin_poliacik),

 

Dôsledky

Časť opozície si podľa Pellegriniho z rečníckeho pultu spravila stranícku pevnosť a zabránila tak zvyšným poslancom využiť mandát od ľudí, aby pre nich pracovali do posledného dňa volebného obdobia. Blokovanie schôdze považuje predseda vlády SR za pohŕdanie ľuďmi a demokraciou.

 

Vyjadrenie premiéra SR

Pellegrini chápe, že opozícia sa nevie zmieriť s tým, že väčšina rozhodla spustiť parlamentnú schôdzu. "Tak to v parlamentnej demokracii chodí. Keď väčšina rozhodne, tak to rozhodnutie treba akceptovať. Opozícia bojuje s neprijateľnými zbraňami, ktoré popierajú akékoľvek ústavné princípy a základné pravidlá demokracie," podotkol premiér.

 

img

 

Torta v parlamente

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) v utorok prerušil rokovanie mimoriadnej schôdze pléna do stredy 19. februára do 9.00 h. Urobil tak preto, lebo nezaradení poslanci zablokovali rokovanie obsadením rokovacieho pultu s tortou a neprestali s obštrukciou ani po opakovaných výzvach.

 

img

 

Návrhy zákonov 

NRSR má na schôdzi prerokovať tri vládne návrhy zákonov v skrátenom režime, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Rovnako sa majú zaoberať aj Istanbulským dohovorom.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies