Premiér má za sebou 3. dávku vakcíny a vyzýva k očkovaniu!

NETKY.SK • 20 December 2021, 19:34 • 2 min
Premiér má za sebou 3. dávku vakcíny a vyzýva k očkovaniu!

Bratislava - „Očkovanie treťou dávkou je dôležité aj z hľadiska blížiaceho sa variantu omikron,“ uviedol predseda vlády Eduard Heger.

slovakia

left justify in out

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) dostal na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Premiér ďalej uviedol, že druhou dávkou bol zaočkovaný 23. júla a keď mu prišla správa, že môže ísť na tretiu dávku, hneď to využil. Poukázal na to, že krajiny, ktoré majú výrazne vyššiu zaočkovanosť, zavádzajú striktné opatrenia počas Vianoc. „Snažíme sa získať čo najviac informácií, ako sa bude tento variant správať. S istotu vieme, že sa šíri veľmi rýchlo,“ uviedol s tým, že tretia dávka výrazne zvyšuje ochranu proti tomuto variantu.

 

img

 

Je dôležité, aby posilňujúcu dávku využili najmä starší ľudia, tvrdí Heger. „Som rád, že na Slovensku máme už treťou dávkou zaočkovaných takmer 800 000 ľudí,“ dodal. Zároveň pripomenul, že Slovensko je v počte zaočkovaných ľudí celkovo na chvoste. Povzbudil ľudí, aby sa dali očkovať. Predseda vlády SR odporučil všetkým občanom, aby dodržiavali všetky opatrenia. Pred návštevami sa otestovali, poctivo nosili respirátory a obmedzili sociálny kontakt na minimum.

 

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pre zdravotníctvo Juraj Štekláč uviedol, že vo veľkokapacitnom centre v Bratislavy podali cez 650 000 vakcín. „U nás už v tejto chvíli dominujú tretie podania, je to dané tým, že BSK má celkom dobrú preočkovanosť. Záujem o prvé a druhé dávky už nie je až taký,“ dodal. Pôvodne mal v pondelok ísť na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Z dôvodu pracovného vyťaženia očkovanie preložil na stredu (22. 12.).

 

Možno vás zaujme: Premiér: Napriek miernemu poklesu pacientov v nemocniciach sa opatrenia nezmeniatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies