Bratislavská župa zabezpečuje zimnú údržbu vo vlastnej réžii. Tento rok už aj s novými vozidlami

NETKY.SK • 27 November 2023, 15:00 • 3 min
Bratislavská župa zabezpečuje zimnú údržbu vo vlastnej réžii. Tento rok už aj s novými vozidlami

BRATISLAVA - Správca regionálnych komunikácií Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK) má okrem rekonštrukcií ciest na starosti aj zimnú údržbu. Tá sa oficiálne začína 1. decembra 2023 a končí 1. apríla 2024. Cesty budú upravované podľa potreby, v závislosti na počasí.

slovakia

left justify in out

„Posledné roky nielenže vo veľkej miere revitalizujeme regionálne cesty, ale zmodernizovali sme aj vozidlový park na ich údržbu. Nakúpili sme nové mechanizmy a k nim aj univerzálne výmenné nadstavby s podvozkami 4X4, ktoré majú celoročné využitie. A tak ako po iné roky, aj v tejto sezóne zabezpečuje zimnú údržbu náš správca župných komunikácií vo vlastnej réžii,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

 

Počas zimnej údržby zabezpečuje SC BSK posyp vozoviek, odstraňovanie snehu z vozovky či cestných prekážok, ďalej službu a pohotovosť, zimné značenie a ochranu pred závejmi ako aj čistenie ciest po zimnej údržbe. Prioritne sú udržiavané hlavné ťahy, cesty využívané autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy.

Na štyroch strediskách v Bratislave, Senci, Pezinku a Malackách má správca pre túto zimnú sezónu nachystaných 1.560 ton posypovej soli, 26.750 litrov SOLMAGU L (chlorid horečnatý) a 500 ton drveného kameniva dolomit f 4/8.


V tejto sezóne bude SC BSK udržiavať 514 km ciest II. a III. triedy a 78 km ciest I. triedy pre Slovenskú správu ciest. Predpokladaný rozpočet je približne 1 až 1,3 milióna eur.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: BSK, Foto:
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies