Praha zruší obľúbenú turistickú atrakciu!

NETKY.SK • 27 Január 2022, 18:37 • 3 min
Praha zruší obľúbenú turistickú atrakciu!

PRAHA - Česká metropola od roku 2023 zruší stanovištia drožiek na Staromestskom námestí a v parku Stromovka. Podľa odborníkov kone v meste trpia.

slovakia

left justify in out

Prevádzkovatelia konských povozov s tým však nesúhlasia a rozhodli sa proti zrušeniu svojej činnosti demonštrovať. Informoval o tom vo štvrtok spravodajský webový portál televízie Nova.

 

img

 

Prevádzkovatelia konských povozov prišli dopoludnia demonštrovať pred pražský magistrát. Zákaz na Staromestskom námestí a v Stromovke by totiž podľa prevádzkovateľov výletných fiakrov znamenal zároveň smrť pre približne 100 koní, pretože by ich museli predať na bitúnok.

 

Prečítajte si tiež: Zakážu na Slovensku predaj zábavnej pyrotechniky?

 

„Znamenalo by to rovnako ako v 50. rokoch tragédiu pre ľudí. Najmä pre mnoho rodín, pretože kôň je súčasťou rodiny. Vyše 100 koní by muselo niekam odísť,“ povedal predseda Cechu fiakristov a povozníkov Čiech a Moravy Josef Kočovský.

 

img

 

Podľa neho sú kone momentálne na pastvinách, kde v januári, februári a marci odpočívajú. Ak sa niečo nezmení, fiakre by mali začať opäť fungovať od 1. apríla, dodal Kočovský.

 

Odborníci tvrdia, že koňom v meste prekáža najmä zlý vzduch, teploty a predovšetkým tvrdý podklad ciest a chodníkov. Pražský magistrát sa preto rozhodol, že ich stanovištia zakáže. K rovnakému kroku sa už odhodlali aj ďalšie európske mestá vrátane Barcelony, Ríma alebo Londýna.

 

Možno vás zaujme: Výbuch v paneláku. Vo vnútri bolo 15 ľudí!

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies