Povstalci v Sýrii po boji obsadili ropné pole na východe krajiny

NETKY.SK • 4 November 2012, 19:48 • 2 min
Povstalci v Sýrii po boji obsadili ropné pole na východe krajiny

Povstalci v Sýrii po boji obsadili ropné pole na východe krajiny - Politika Sýrski povstalci obsadili ropné pole na východe krajiny po troch dňoch ťažkých bojov s vládnymi vojakmi, informovala dnes agentúra AP s odvolaním sa na sýrskych opozičných aktivis

slovakia

left justify in out

img

Sýrski povstalci obsadili ropné pole na východe krajiny po troch dňoch ťažkých bojov s vládnymi vojakmi, informovala dnes agentúra AP s odvolaním sa na sýrskych opozičných aktivistov.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva so sídlom v Londýne uviedlo, že povstalci dnes obsadili ropné pole al-Ward v provincii Dajr az-Zaur v blízkosti hraníc s Irakom. Približne 40 vojakov, ktorí ho bránili, povstalci zabili alebo zranili, resp. vojaci ušli.

Podľa miestnych aktivistov bolo ropné pole v prevádzke ešte aj krátko pred jeho obsadením povstalcami.

Sýria vyvážala pred vlaňajším zavedením sankcií zo strany EÚ a USA 150.000 barelov ropy denne. V roku 2010 Sýria zarobila predajom ropy do EÚ 4,4 miliardy dolárov. Ropa bola hlavným zdrojom tvrdej meny pre režim prezidenta Bašára Asada, kým nezačali platiť sankcie.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies