Peter Pellegrini chce dať oslavám 80. výročia SNP dôstojný a národný charakter

NETKY.SK • 12 Február 2024, 15:30 • 2 min
Peter Pellegrini chce dať oslavám 80. výročia SNP dôstojný a národný charakter

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini na dnešnom stretnutí s predstaviteľmi Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov dal jasný prísľub, že oslavy 80. výročia SNP budú zodpovedať ich historickému významu.

slovakia

left justify in out

"Slovenské národné povstanie patrí k najvýznamnejším historickým míľnikom našej histórie, a také musia byť aj oslavy. Po celé tri roky sme videli zo strany vládnej garnitúry nedôstojné oslavy, s obmedzovaním účasti ľudí na nich. Oslavám je potrebné vrátiť ich slávnostný národný charakter so širokou účasťou verejnosti. Slovenské národné povstanie totiž patrí všetkým, a nielen niektorým politikom, ktorí sa báli ľudí," uviedol predseda parlamentu.

Zároveň dodal, že je pripravený zúčastniť sa spolu s členmi a predstaviteľmi Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pietnych udalostí na rôznych miestach Slovenska, ktoré sú spojené s udalosťami druhej svetovej vojny.

"Formovanie historickej pamäte, hlavne u mladej generácie, je jednou z našich výziev doby ak nechceme, aby sa dejiny opakovali v ich tragickej podobe," uzavrel P. Pellegrini.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj: NR SR, Foto: NR SR

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona